Rzepakowy 900 ml

Nowy produkt

Miód Rzepakowy

Pozyskiwany z kwiatu rzepaku.

Ze względu na swoje szerokie zastosowanie najpopularniejszy i najchętniej kupowany miód w Polsce. Bardzo szybko krystalizuje osiągając biało-kremowy kolor, łagodny w smaku, uwielbiany przez dzieci.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

40,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Miód Rzepakowy

W stanie płynnym jest prawie bezbarwny lub lekko słomkowy Po skrystalizowaniu przyjmuje barwę białą lub szarokremową. Ze względu na przewagę cukru prostego glukozy nad fruktozą, a także niską zawartość wody ulega szybkiej krystalizacji,  dając drobne kryształy i mazistą konsystencję. Z tego względu jest miodem najszybciej krystalizującym, niekiedy w ciągu kilku dni po pozyskaniu z ula. Zapach, zarówno miodu jest słaby, zbliżony do zapachu kwiatów rzepaku. W smaku bardzo łagodny przez co uwielbiają go dzieci!

Miód rzepakowy ma szerokie zastosowanie w żywieniu i lecznictwie. Z uwagi na wysoką zawartość cukrów prostych, łatwo przyswajalnych przez organizm, stanowi cenną odżywkę regeneracyjną w stanach wyczerpania fizycznego i psychicznego. Jest także nieodzowny w codziennym odżywianiu, niezależnie od wieku. Zaleca się go zwłaszcza w geriatrii w postaci napoju przygotowanego z 1 łyżki stołowej miodu, rozpuszczonego w szklance przegotowanej i ostudzonej wody.

Duża zawartość cukrów prostych, przede wszystkim glukozy i fruktozy, czyni go przydatnym w chorobach serca, głównie naczyń wieńcowych i układu krążenia. Cukry proste są łatwo przyswajalne również przez wątrobę co doskonale sprawdza się przy schorzeniach wątroby i dróg żółciowych. Glukoza zwiększa zdolność wątroby do detoksykacji, czyli odtruwania organizmu.

Miód rzepakowy ceniony jest także w leczeniu chorób przeziębienia oraz stanów zapalnych górnych dróg oddechowych na tle bakteryjnym, takich jak zapalenie gardła i zapalenie błony śluzowej nosa. Ponadto łagodzi kaszel i wzmaga odporność organizmu. W schorzeniu tych poleca się picie ciepłego mleka z miodem rzepakowym.

Miód ten jest również ceniony jako środek pomocniczy w schorzeniach nerek i układu moczowego. Jest on odpowiedni do tego typu schorzeń z uwagi na niewielką zawartość biopierwiastków i obecne w nim olejki eteryczne. Poza tym wspomaga podstawową terapię w przebiegu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, przyspieszając gojenie stanu zapalnego tych narządów.

Podobne właściwości miodu rzepakowego wykorzystuje się także w leczeniu schorzeń zewnętrznych. Stosowany bezpośrednio na chorą tkankę oczyszcza ją z elementów martwiczych i ropnej wydzieliny, co w efekcie przyspiesza ziarninowanie, gojenie i bliznowacenie ran. Ponadto szybkie przyłożenie miodu na oparzoną skórę zabezpiecza ją przed tworzeniem się pęcherzy i rozwojem zakażenia.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Rzepakowy 900 ml

Rzepakowy 900 ml

Miód Rzepakowy

Pozyskiwany z kwiatu rzepaku.

Ze względu na swoje szerokie zastosowanie najpopularniejszy i najchętniej kupowany miód w Polsce. Bardzo szybko krystalizuje osiągając biało-kremowy kolor, łagodny w smaku, uwielbiany przez dzieci.